Kam sa podel Camogrom?

Spoločnosť Helikon-Tex sa rozhodla ukončiť výrobu a predaj všetkých produktov v prevedení Camogrom. Stalo sa to koncom minulého roka a viedla ich k tomu dohoda so spoločnosťou Crye Precision, ktorá má licencovaný maskovací vzor MultiCam. Ako je už na prvý pohľad jasné, oba spomínané maskovacie vzory sú si veľmi podobné a vzor Camogrom vychádzal (dalo by sa povedať kopíroval) licenčne chránený vzor MultiCam. Spoločnosť Helikon-Tex prišla s Camogromom, ako vlastnou lacnejšou alternatívou vzoru MultiCam. Časom však do výroby začali zaradzovať aj produkty vo vzore MultiCam, čo dalo spoločnosti Crye Precision do rúk páky k vyjednávaniu, keďže sa im pochopiteľne nepáčil predaj kópií ich produktu. V minulom roku preto došlo k dohode, kde sa spoločnosť Helikon-Tex zaviazala ukončiť produkciu vzoru Camogrom, aby mohla aj naďalej nakupovať a vyrábať produkty vo vzore MultiCam.

Spoločnosť Helikon-Tex však nie je jediným výrobcom, ktorá mala svoj vlastný vzor podobný MultiCamu. Rakúsky výrobca Invader Gear, tiež vyrábal svoje kópie, ktoré sme poznali pod názvom ATP / ATP Tropic a pod. Aj Invader Gear stiahol svoje produkty v tomto vzore z výroby a predaja. V tomto prípade Invader Gear neprešiel na MultiCam. Ako iste viete, aj Invader Gear aj CLAWGEAR patria jednej spoločnosti a Invader Gear, je hobby značka od svojho profi brata CLAWGEAR. Aby teda mohla značka CLAWGEAR naďalej vyrábať vo vzore MultiCam, došlo s Crye Precision k podobnej dohode, akú sme spomenuli vyššie.

Z toho dôvodu sme prestali predávať spomenuté kópie vzoru MultiCam. Kto má záujem o tento vzor, určite ocení kvalitu originálu!

Komentáre

Váš komentár musí byť schválený administrátorom.
Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota January February March April May June July August September October November December